NASA можуть побудувати телескоп в кратері Місяця

NASA розглядає реалізацію проекту з будівництва телескопа всередині кратера на зворотному боці Місяця. Даний концепт був обраний агентством в числі 23 найбільш передових і оригінальних ідей в рамках Програми підтримки інноваційних концептів (NIAC).

Проект розглядає будівництво в кратері Lunar Crater Radio Telescope (Радіотелескоп Місячного кратера), який зможе працювати на недоступних на Землі хвилях – 10-50 метрів (частоти 6-30 МГц). На нашій планеті вести таке спостереження не дозволяє іоносфера, яка відображає довгі хвилі, а також атмосферні комунікації.

Для розміщення апарату вченим необхідно буде знайти кратер діаметром 3-5 кілометрів, оскільки LCRT стане найбільшим радіотелескопом з повною апертурою (цільної антеною). На сьогоднішній день діаметр найбільшого телескопа цього типу становить 500 метрів. Це китайський FAST, ще будується.

Автор проекту Саптарші Бандьопадхьяй розраховує, що безпосередньо розгортанням телескопа займатися будуть роботи, а не люди. У відповідному за розміром, локації і геометрії кратері система телескопа розміститься в центрі, а ровери DuAxel протягнуть до нього дротову сітку від країв кратера.

Раніше NASA протестували головне дзеркало телескопа «Джеймс Вебб».

Фото: Youtube