Microsoft замінить понад 70 співробітників технологією на основі штучного інтелекту

Microsoft скоротить кілька десятків підрядників і замінить їх ШІ, повідомляє Engadget з посиланням на видання The Seattle Times і The Guardian.

30 червня американська корпорація звільнить близько 50 співробітників в США та 27 в Великобританії, що працювали в новинному зібранні MSN. В їхні обов’язки входив вибір, редагування і створення новин. Тепер цим займеться спеціально розроблений алгоритм.

Відзначається, що штатні співробітники залишаться в Microsoft і скорочення ніяк не пов’язане з пандемією COVID-19. У компанії також не виключають, що результат роботи ШІ може бути незадовільним і розробили на цей випадок план «повторного розгортання» з наймом підрядників для традиційного створення новин.

Незважаючи на те, що концепція написання штучним інтелектом новин не нова, це перший випадок, коли компанія рівня Microsoft звільняє через нього співробітників. Один зі скорочених співробітників, в бесіді з The Guardian, висловив побоювання, що ШІ може ненавмисно порушити «суворі редакційні правила», наприклад, не фільтрувати насильницькі матеріали.

Раніше ми писали про те, що через коронавірус Microsoft буде проводити онлайн всі заходи до літа 2021 року.

Фото: Reuters