Microsoft успішно протестувала роботу дата-центру на водневому паливі

Компанія Microsoft заявила, що ряд серверних центрів обробки даних протягом 48 годин поспіль працював на водневих паливних елементах. Це наближає корпорацію на один крок до досягнення мети стати «вуглецево-негативною» до 2030 року, повідомляє Engadget.

Microsoft вивчає, як чисті технології можуть використовуватися для збільшення кількості палива. У січні технічний гігант розробив план «остаточного усунення вуглецевого сліду Microsoft» до 2030 року. Хоча Microsoft вже усунула більшу частину своєї залежності від викопного палива, в центрах обробки даних Azure все ще є кілька дизельних резервних генераторів.

Дизельне паливо не тільки «брудне», а й дороге, в той час як вартість водневих паливних елементів різко впала. Тому в Microsoft вирішили протестувати водневі паливні елементи в якості заміни.

Інженери компанії розробили систему паливних елементів потужністю 250 кіловат, достатню для живлення повного ряду серверів центрів обробки даних, і в вересні 2019 року встановила її в центрі обробки даних Azure недалеко від Солт-Лейк-Сіті, штат Юта. У червні цього року система пройшла 48-годинний тест. В майбутньому команда планує протестувати паливну систему потужністю 3 мегавати, яка буде відповідати розмірам існуючих резервних дизельних генераторів.

Нагадаємо, Microsoft кардинально переробить інтерфейс Office

Фото: Reuters