Метеорит дозволив вченим припустити, що 4 млрд років тому Марс був «живою» планетою

Вчені з Токійського технологічного інституту і Японського агентства аерокосмічних досліджень виявили сліди органічних молекул на стародавньому марсіанському метеориті ALH84001, знайденому в Антарктиді в грудні 1984 року, пише наукове видання Nature Communications.

Дослідники знайшли в метеориті помаранчеві мінерали карбонату, який виник з соляних відкладень в воді Марса майже 4 мільярди років тому. Про їх походження висунуто дві теорії: або органіка сформувалася на Марсі, коли він був ще «живою» планетою або потрапила на нього разом з уламками космічних тіл. Експерти-планетологи припускають, що 4 мільярди років тому Марс за своєю структурою був схожий на Землю, оскільки аналоги речовин з метеорита грають ключову роль в роботі органічних клітин на нашій планеті.

Схожі дослідження метеорита проводилися і раніше, але вчені бачили в ньому лише різні вуглеводні. Після того як марсохід Curiosity відкрив на поверхні Марса наявність складної органіки, наукове співтовариство відновило вивчення ALH84001, а сучасні технології дозволили знайти в ньому нові органічні речовини.

Відкриття вчених свідчить про те, що на поверхні Марса була не тільки вода, але і складні органічні речовини, аналоги яких грають важливу роль в роботі клітин життя на Землі.

Нагадаємо, NASА придумали спосіб доставки зразків марсіанського грунту на Землю

Фото: Pixabay