Посадка Mars Perseverance на Марс. Показуємо, що в цей час відбувалося на Землі

Марсохід NASA Perseverance успішно приземлився на поверхні Марса. О 22:55 18 лютого за київським часом апарат відправив сигнал про успішне приземлення. Інженерні камери Perseverance відправили зображення з місця посадки незабаром після приземлення.

NASA запустило Perseverance в кінці липня минулого року з мису Канаверал, Флорида. Його посадка завершує напружений місяць прибуттів на Червону планету. За два дні минулого тижня Об’єднані Арабські Емірати і Китай успішно вивели свої космічні кораблі на орбіту Марса.

Perseverance досліджуватиме кратер Джезеро, запорошену і небезпечну 28-мильну ділянку Марса, яка колись була древнім річковим озером. NASA сподівається, що всюдихід виявить ознаки давнього мікробного життя. В 2026 році наступна місія спробує повернути зразки назад на Землю.

«Процес» публікує фотографії NASA, на яких відображені основні моменти на Землі, що супроводжували посадку марсохода.

Хмарочос Empire State Building, який було підсвічено на честь запланованої посадки Mars Perseverance на поверхню Марса. 16 лютого.

 

Банки з кульками, що символізують Марс. Члени команди NASA перекладали кульки із «земної» банки до «марсіанської» щодня, починаючи із старту місії. 18 лютого.

 

Заступник керівника проєкта Mars 2020 Метт Воллес (зліва) та провідний спеціаліст зі спуску та приземлення Perseverance з Лабораторії реактивного руху NASA, Аллен Чен, під час пресбрифінгу 17 лютого.

 

Менеджер програми повернення зразків з Марса з Лабораторії реактивного руху Боббі Браун демонструє концептуальну модель орбітального контейнера для зразків NASA, в якому зберігатимуться пробірки зі зразками марсіанської породи та грунту після завершення етапу місії на Марсі. Пресбрифінг NASA Perseverance, 17 лютого.

 

Мережа дальнього космічного зв’зку NASA перед приземленням марсоходу Perseverance у четвер, 18 лютого.

 

Члени команди марсоходу Perseverance NASA вивчають дані на моніторах у центрі управління польотом у четверг, 18 лютого, в Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія.

 

Після підтвердження успішної посадки на Марсі у четвер, 18 лютого.

 

Донат Krispy Kreme Mars на честь Mars Perseverance в одному з кафе Нью-Йорка. 18 лютого.

 

Трансляция посадки на Марс на экранах площади Таймс-сквер в Нью-Йорке. 18 февраля.

 

Заступник керівника Управлінняя наукових місій NASA Томас Зурбухен розриває план дій у надзвичайних ситуаціях NASA Perseverance після посадки у четвер, 18 лютого.

Вчені та менеджмент місії марсоходу NASA Perseverance святкують успішне приземлення на Марс, 18 лютого.