Литва першою в світі запустила цифрову валюту центробанку

Центральний банк Литви запустив колекційну цифрову валюту LBCOIN та став першим в світі емітентом CBDC, повідомляє Forklog.

Центробанк випустив 4 тисячі цифрових монет. Кожна з них забезпечена шістьма токенами, загальна вартість яких – €99. Власники можуть обміняти їх на одну колекційну срібну монету вартістю €19,18. Цифрова валюта випущена на честь річниці незалежності Литви. LBCOIN працює на блокчейн-платформі NEM.

«LBCOIN дозволить жителям Литви і людям по всьому світу протестувати нові технології в безпечному середовищі: віддалено пройти верифікацію, відкрити електронний гаманець, обмінюватися токенами з іншими власниками або перевести їх в публічну мережу NEM. У той же час це дає нам розуміння того, як випускати CBDC, що в кінцевому рахунку повинно принести користь всьому співтовариству центробанків і єврозоні в цілому», – повідомив член правління ЦБ Маріус Юргілас.

За словами голови правління банку Витала Васіляускаса, випуском LBCOIN ЦБ показав прагнення впроваджувати фінансові інновації.

Нагадаємо, в Японії запускають цифрову ієну