Латвія запустить застосунок для боротьби з коронавірусом на основі технології Apple і Google

Латвія стане однією з перших країн, яка запустить застосунок, що відстежує людей з підтвердженим діагнозом COVID-19, на основі інструментарію Apple і Google, повідомляє Reuters.

Латвійський застосунок отримав назву Apturi Covid (Stop Covid). Він розроблений на API Apple і Google, на чиїх операційних системах iOS і Android працюють 99% смартфонів світу. Технологія повідомляє людям про те, що вони знаходяться поруч з людиною, інфікованою COVID-19.

«Розробники впевнені, що опора на єдиний стандарт забезпечить широке впровадження аналогічних програм по всьому світу і їх подальшу сумісність», – йдеться в заяві розробників застосунку.

Спочатку застосунок буде працювати тільки в Латвії. Однак в майбутньому він буде поширюватися на Німеччину, Швейцарію і Естонію, які працюють над тим, щоб їх національні застосунки могли «розмовляти» один з одним не дивлячись на кордони.

Подібно мобільному роумінгу, така сумісність дозволить застосункам ефективно працювати, коли користувач подорожує по ЄС. Це дозволить державам послабити обмеження на поїздки, не турбуючись про виникнення другої хвилі пандемії.

Нагадаємо, технологією Apple і Google з відстеження заражених COVID-19 зацікавилися в 23 країнах

Фото: Reuters