Китай повернув на Землю космічний корабель нового покоління і визнав його випробування успішними

8 травня прототип китайського пілотованого космічного корабля нового покоління здійснив успішну посадку на полігоні «Дунфен» на півночі Китаю. Про це повідомляє прес-служба Інженерного управління по космічним пілотованим польотам Китаю (CMSE).

«8 травня в 13.49 за пекінським часом (8.49 за київським часом – прим. ред.) спусковий апарат експериментального пілотованого космічного корабля нового покоління успішно приземлився на посадочній площадці «Дунфен» (розташована в автономному районі Внутрішня Монголія)», – йдеться в повідомленні.

На орбіті він пробув 2 дні 19 годин. За цей час фахівцями був проведений ряд тестів систем корабля, в тому числі теплозахисних екранів, ефективності мастильних матеріалів в умовах невагомості, систем управління і виявлення витоку повітря. Випробування космічного апарату визнані повністю успішними.

Випробування космічного корабля увішли до третього етапу в реалізації китайскої пілотованої космічної програми. Разом з ракетою-носієм CZ-5B він буде основним інструментом у створенні китайської космічної станції, запланованої на 2022 року, а також в доставці на неї людей і вантажів.

Нагадаємо, Китай запустив ракету з пілотованим космічним кораблем