Крок назад. З чого зроблений та кому потрібен iPhone SE 2020

Новий iPhone SE від Apple звертає на себе увагу відразу в декількох аспектах. Нетипова для айфонів ціна, відродження класичного дизайну, і загроза іншим смартфонам середнього класу.

Відносно бюджетний смартфон за 499 доларів має всі основні елементи від iPhone 11 — це процесор та програмне забезпечення — у корпусі iPhone 8 моделі 2017 року. Завдяки кнопці Home дизайн смартфона практично не змінився з 2014 року, з часів iPhone 6.

Так Apple може дозволити собі конкурувати за ціною з безліччю смартфонів середнього класу на Android, при цьому зберігаючи високий рівень продуктивності та обслуговування iPhone.

Великий телефон з маленьким екраном

Дизайн iPhone 8 застарів ще у 2018 році, що не завадило Apple використати його ще раз в iPhone SE 2020. 4,7-дюймовий екран, крихітний за нинішніми мірками, укладений в об’ємний корпус. Його розміри пояснюються ігноруванням сучасних тенденцій — відмови від рамок, масивного «лоба». Це не маленький перший iPhone SE.

Розміри та матеріали iPhone SE відповідають таким у iPhone 8. Скляні панелі спереду і ззаду, алюмінієві бічні частини, сканер відбитків пальців Touch ID на головній кнопці, роз’єм Lightning знизу. Face ID та роз’єму для навушників у SE 2020 немає.

Вага iPhone SE 2020 року — всього 148 грамів, це на 1 грам важче, ніж у його головного конкурента Pixel 3a. Для порівняння, iPhone 11 на 12,5 міліметрів довший, на 8,4 міліметра ширший та важить 194 грами. Незважаючи на відносно невеликі розміри, iPhone SE виглядає так само міцно, як і інші iPhone, до того ж, його зручніше тримати однією рукою.

IPhone SE не підтримує 5G.

Зарядка

Новинка оснащена тим самим процесором, що й iPhone 11 — це A13 Bionic. Висока продуктивність смартфона компенсується часом автономної роботи: 27 годин між зарядками. Це на годину довше, ніж у iPhone 8, але на вісім годин менше часу роботи, ніж у iPhone 11. При 27 годинах роботи три години телефон може пропрацювати від 4G, решту часу — від Wi-Fi. Екран був увімкнений три години, в тому числі 30 хвилин відео.

Заряд доходить до 55% за 60 хвилин, повна зарядка забирає дві години 45 хвилин. При 18-ватній зарядці телефон зарядиться до 80% за годину і до 100% за дві години 15 хвилин. До смартфону також підходить стандартна бездротова зарядка Qi.

Операційна система

IPhone SE поставляється з iOS 13.4.1, тієї ж версією iOS, що працює на дорожчій моделі iPhone 11 та на всіх телефонах, яка зараз підтримуються.

Основна відмінність між iOS на більш дорогих телефонах Apple та iPhone SE полягає у відсутності управління жестами. Замість цього iPhone SE можна керувати тими ж кнопками, що і в старих телефонах з Touch ID. Це «крок назад» до фізичної кнопки Home, від якої відмовилися практично всі сучасні смартфони.

У комплекті йде темний режим, розширені швидкі налаштування та розширені параметри конфіденційності, що і в iPhone 11.

На відміну від інших смартфонів середнього цінового рівня, iPhone SE отримає програмну підтримку від Apple набагато довше, ніж його конкуренти — в середньому близько п’яти років з моменту випуску. Це означає, що ви зможете довше користуватися iPhone SE завдяки оновленням безпеки та новим версіям iOS.

Камера

У iPhone SE є одна 12-мегапіксельна задня камера, ідентична камері iPhone 8, але з обробкою як у iPhone 11.

При хорошому освітленні важко визначити різницю між фото, знятими на iPhone SE і на iPhone 11 Pro при різниці в ціні у два рази. Фото добре збалансовані, з хорошою деталізацією та точністю передачі кольору. В iPhone SE відсутній нічний режим зйомки, але зате є портретний режим. Також можна знімати відео з роздільною здатністю до 4K і швидкістю 60 кадрів в секунду. 7-мегапіксельна фронтальна камера працює без зауважень, але тільки при хорошому освітленні.

Резюме

IPhone SE доступний в чорному, білому та червоному кольорі, його вартість в Україні становить від 14 999 грн за модель з 64 ГБ пам’яті, від 16 499 грн за 128 ГБ пам’яті та від 19 999 грн за 256 ГБ пам’яті.

IPhone SE — не іміджевий смартфон, яким можна вважати будь-який з останніх айфонів. Він не ідеальний — час роботи без підзарядки міг би бути довшим, екран міг би бути ширшим, а корпус меншим, немає Face ID та роз’єму для навушників. IPhone SE 2020 року — це свого роду «дзвонилка» для людей, які не женуться за останньою моделлю, але цінують якість та безпеку.

За матеріалами The Guardian