Космічні сили США розкрили нову місію секретного шатла-безпілотника

Космічні сили США повідомили про запланований запуск секретного шатла X-37B 16 травня з космодрому на мисі Канаверал, повідомляє Engadget.

Незважаючи на те, що це вже шоста місія космічного апарату, військові тільки зараз заговорив про його діяльність розгорнуто. Цілі ранніх завдань шатла залишаються засекреченими, а в цей раз він розгорне на орбіті супутник FalconSat-8 з експериментальним модулем. Вчені будуть досліджувати, як космічна радіація впливає на насіння злаків і інші біологічні матеріали, а також їх реакції в космосі.

«Безпілотник повинен провести на орбіті понад 2 тисячі земних діб. Місія попереднього пристрою такого типу завершилася в жовтні минулого року. Тоді рання версія корабля збирала матеріали про радіоактивному випромінюванні в космосі, передаючи їх вченим в режимі реального часу. FalconSat-8 має в своєму розпорядженні значно більші можливості», – повідомляє ВПС США.

X-37B використовується для експериментів в космосі з 2010 року, і близький до того, щоб стати рекордсменом по подібним, обійшовши всіх попередників. Остання операція шатла завершилася в жовтні 2019 року. Він перебував на орбіті 780 діб – на 240 більше запланованого.

Нагадаємо, NASA уклала контракти з Blue Origin, SpaceX і Dynetics на реалізацію Місячної місії

Фото: Wikipedia