Комітет ВРУ затвердив законопроект, що регулює правила пересування на електросамокатах і гіроскутерах

Комітет Верховної Ради затвердив і передав на розгляд депутатам законопроект про персональний легкий електротранспорт. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила співавтор законопроекту Юлія Кліменко.

«Спасибі колегам! Сьогодні Комітет підтримав мій законопроект №3023 про персональний легкий електротранспорт. Законопроект дає можливість створити безпечні умови пересування для усіх учасників дорожнього руху. Сподіваюся, він знайде необхідну підтримку голосів в сесійній залі» – написала Юлія Кліменко.

Законопроект покликаний встановити єдині правила пересування для власників персонального легкого електротранспорту – електричних самокатів, гіроскутеров, гіробордів і cігвеев.

Документ заборонить їздити по тротуарах і надасть користувачам легкого електротранспорту право їздити по виділених велосипедних доріжках, а в разі, якщо такі відсутні – по краю проїзної частини або узбіччі.

Також законопроект передбачає заборону на їзду в стані алкогольного сп’яніння, з мобільним телефоном в руках, без звукових сигналів і ліхтарика в темний час доби.

Нагадаємо, цього літа Bolt запустить в Києві сервіси оренди самокатів і доставки їжі

Фото: Reuters