Китай запустив термоядерний реактор «штучне сонце»

Державні ЗМІ повідомляють, що Китай першим в світі успішно запустив термоядерний реактор «штучне сонце». Це знаменує собою великий крок вперед в області досліджень ядерної енергетики.

Реактор HL-2M Tokamak є найбільшим і найбільш передовим експериментальним дослідним пристроєм в області ядерного синтезу в Китаї, і вчені сподіваються, що цей пристрій потенційно може відкрити доступ до потужного джерела чистої енергії.

Він використовує потужне магнітне поле для плавлення гарячої плазми і може досягати температури понад 150 мільйонів градусів за Цельсієм, згідно People’s Daily – приблизно в десять разів гаряче, ніж ядро ​​Сонця.

Реактор, розташований на південному заході провінції Сичуань, називають «штучним сонцем» через величезну кількість тепла і енергії, яке він справляє.

«Розвиток термоядерної енергії – це не тільки спосіб вирішення стратегічних енергетичних потреб Китаю, але також воно має велике значення для майбутнього сталого розвитку енергетики та національної економіки Китаю», – йдеться в газеті People’s Daily.