Китай запустить зонд на Місяць для збору ґрунту

Китай планує запустити на цьому тижні безпілотний космічний корабель на Місяць, щоб зібрати проби місячного грунту. Це перша спроба людства отримати зразки з природного супутника Землі з 1970-х років.

Зонд Chang’e-5, названий на честь стародавньої китайської богині Місяця, повинен зібрати матеріал, який може допомогти вченим більше дізнатися про походження і формування Місяця.

У разі успіху місії, Китай стане лише третьою країною, що отримала зразки Місяця, після США і Радянського Союзу десятиліття назад.

У програмі «Аполлон», яка вперше відправила людей на Місяць, Сполучені Штати висадили 12 астронавтів за шість польотів з 1969 по 1972 рік, зібравши 382 кг каменів і грунту.

Радянський Союз виконав три успішних роботизованих місії зі збору зразків в 1970-х роках. Останній, Luna 24, в 1976 році отримав 170,1 грама зразків з Mare Crisium, або «Море криз».

Китайський зонд, запуск якого запланований на найближчі дні, спробує зібрати 2 кг зразків в раніше недослідженому районі на масивній лавової рівнині, відомій як Oceanus Procellarum, або «Океан бурь».

Нагадаємо, Китай відправить власний дослідницький апарат на Марс у липні цього року