KFC буде роздруковувати курячі нагетси на 3D-біопринтері

Американська мережа ресторанів швидкого харчування KFC спільно з російською компанією 3D Bioprinting Solutions розробить технологію 3D-біодруку, яка буде «друкувати» куряче м’ясо, використовуючи біологічні курячі клітини і рослинний матеріал.

KFC планує надати компанії, такі інгредієнти, як панірування і набір спецій, «щоб домогтися фірмового смаку KFC і відтворити текстуру справжньою курки».

Біодрук м’яса був би більш екологічним виробництвом ніж стандартне куряче м’ясо, кажуть в KFC, посилаючись дослідження, проведене Американським екологічним науковим і технологічним журналом, в якому йдеться про переваги вирощування м’яса з клітин, включаючи скорочення парникових газів. Такий тип виробництва м’яса залишає менше викидів в атмосферу і вимагає менше енергії в порівнянні з традиційними методами ведення сільського господарства.

«Технології на основі 3D-біопечаті, що спочатку отримали широке визнання в медицині, сьогодні набирають все більшої популярності в сфері виробництва продуктів харчування, таких як, наприклад, м’ясо тварин, – заявив співзасновник 3D Bioprinting Solutions Юсеф Хесуані. – Стрімкий розвиток таких технологій в майбутньому дозволить зробити м’ясні продукти, надруковані на 3D-біопринтері, більш доступними, і ми сподіваємося, що створена в результаті нашої співпраці з KFC технологія допоможе прискорити виведення подібних продуктів на ринок».

Фото: Reuters