Ізраїльська компанія створила батареї для електромобілів, які можна зарядити за 5 хвилин

Ізраїльська компанія StoreDot представила нові літій-іонні батареї, які виробляються фірмою Eve Energy в Китаї на стандартних виробничих лініях і здатні зарядитися за 5 хвилин.

Daimler, BP, Samsung і TDK вклали кошти в StoreDot, який на сьогоднішній день залучив $ 130 млн і був названий Bloomberg New Energy Finance Pioneer в 2020 році.

Батареї можна повністю зарядити за п’ять хвилин, але для цього потрібні зарядні пристрої більшої потужності, ніж ті, які використовуються сьогодні. Використовуючи доступну інфраструктуру для зарядки, StoreDot прагне забезпечити до 2025 року 100 миль заряду автомобільного акумулятора за п’ять хвилин.

«Бар’єр номер один для впровадження електромобілів – більше не вартість, це занепокоєння з приводу дальності поїздки», – підкреслив Дорон Майерсдорф, генеральний директор StoreDot. «Ви або боїтеся застрягти на шосе, або вам доведеться два годину висиджувати на зарядної станції. Але якщо досвід водія електрокара стане в схожий на заправку [бензинової машини], все це занепокоєння йде ».

«П’ятихвилинна зарядка літій-іонного акумулятора вважалася неможливою», – зазначив він. «Але ми не випускаємо лабораторний прототип, ми випускаємо інженерні зразки з лінії масового виробництва. Це демонструє, що це можливо і готово до комерційного запуску ».

В акумуляторі StoreDot графіт замінений напівпровідниковими наночастинками, в які іони можуть переходити швидше і легше. Ці наночастинки в даний час засновані на германії, який розчинний у воді і з ним легше звертатися при виробництві. Але StoreDot планує використовувати кремній, який набагато дешевше, і очікується, що ці прототипи з’являться пізніше в цьому році. Майерсдорф сказав, що вартість буде такою ж, як у існуючих літій-іонних батарей.

Нагадаємо, Morgan Stanley: пандемія коронавірусу залишила Tesla без конкурентів в сфері електрокарів