Ілон Маск розпочне другу космічну епоху — британський інвестменеджер

SpaceX founder Elon Musk addresses members of the media during a press conference announcing new developments of the Crew Dragon reusable spacecraft, at SpaceX headquarters in Hawthorne, California on October 10, 2019. (Photo by Philip Pacheco / AFP) (Photo by PHILIP PACHECO/AFP via Getty Images)

Успіх компанії SpaceX Ілона Маска з відправки астронавтів на МКС може стати «початком другої космічної епохи» в освоєнні космосу. Про це заявив Люк Вард, інвестиційний менеджер британської компанії Baillie Gifford. Вона управляє та консультує інвестиції на суму близько 260 мільярдів доларів, в тому числі у SpaceX.

За словами Варда, великі бізнесмени Ілон Маск, Джефф Безос та Річард Бренсон, засмучені недостатнім розвитком у дослідженні космосу, кілька років тому почали інвестувати в цю галузь. Завдяки приватному капіталу вартість космічних запусків значно скоротилася: з 10 тисяч доларів за 1 кілограм у кінці XX століття до 1 тисячі доларів за кілограм у 2020 році. Зниження цін дозволить бізнесу розвивати безліч галузей, зокрема 3D-друк та телекомунікації.

Так, ще 2014 року американська компанія Made in Space отримала контракт від NASA на розробку 3D-принтерів, які працюють в невагомості. Принтери вже випробували на МКС. Вони можуть створювати пластикові та металеві деталі у космосі, без необхідності чекати поставки з Землі.

Як повідомив Ілон Маск, аерокосмічна компанія SpaceX планує побудувати плавучий космопорт для надважкої багаторазової ракети Starship.