IBOX Bank розповів про головні чинники впливу на курс валют на початку 2021 року

Питання зміни курсу валют після новорічних свят завжди було актуальним. Цього року на ситуацію з курсом національної валюти впливає безліч факторів – від відновлення місії МВФ в Україні до нового локдауну. Про головні чинники впливу і основні прогнози за курсами валют нам розповіла в.о. Голови правління IBOX Bank Світлана Голяк.

Експерт вказала на макроекономічні зрушення, а також традиційну для січня ситуацію виходу з великих вихідних, коли зміни курсу завжди відчутні. При цьому, глобальних змін по курсу у січні не передбачається, навіть незважаючи на локдаун.

«В Україні, незважаючи на невеликі скачки ккурсів, немає причин для різкої здачі позицій національної валюти. По-перше, ще в кінці грудня відновила свою роботу місія МВФ. Її результати стануть зрозумілими в лютому-березні, проте сигнал для нерезидентів вже хороший, особливо при $ 29 млрд золотовалютних резервів. По-друге, нинішній локдаун виступає більше як підтримка гривні, адже при зниженні темпів економічної діяльності, викликаної карантинними обмеженнями, бізнес буде купувати менше валюти на Міжбанку», – розповіла Світлана Голяк.

Реальний вплив на курс, за словами спікера, можуть надати нові коронавірусні обмеження в основних країнах-партнерах України і ситуація з COVID-19 в Україні.

«На даний момент наші єдині проблеми – можливі обмеження у США та країнах ЄС, які можуть вплинути на потік валюти в країну, а також епідеміологічна ситуація у нас. Погіршення останньої може створити штучний попит на долар і євро, що і спричинить зростання курсу. В іншому – попит на ОВДП, згідно з останнім аукціоном, досить високий, а попереду податкові платежі від бізнесу за минулий квартал при меншому відшкодуванні ПДВ через першу половину січня, що не може не впливати позитивно», – резюмувала Світлана Голяк.

Нагадаємо, у 2020 році IBOX Bank став принципальним членом платіжних систем Mastercard і Visa. Це дозволило банку запустити інтернет-еквайринг для бізнесу в листопаді цього року. Досягнення стали результатом ребрендингу і нової стратегії розвитку банку, за які 28 жовтня міжнародний фінансовий клуб «Банкір» визнав АТ «Айбокс Банк» найкращим транзакційним банком 2020 року.