IBM вийшла з бізнесу розпізнавання облич через порушення прав людини

Президент IBM Арвінд Крішна направив до Конгресу США лист, в якому повідомляється про припинення роботи корпорації в області розпізнавання облич, пише Engadget.

За словами Крішни, компанія «категорично проти» використання технології для стеження, расового профілювання і «порушень основних прав і свобод людини». Замість цього він припустив, що зараз настав момент для «національного діалогу» не тільки про те, як слід використовувати технологію розпізнавання облич, а й про те, чи слід її використовувати в принципі.

Крішна стверджує, що ШІ є «корисним інструментом» для правоохоронних органів, але його використання має контролюватися спеціальними тестами на упередженість. Також він наполягає на розвитку технологій, що поліпшують підзвітність і прозорість камер відеоспостереження.

Лист глави IBM став частиною більш широкого призову до Конгресу домогтися підзвітності поліції і проведення реформ, в тому числі і тих, які входять до нещодавно прийнятого Закону про правосуддя в поліції від 2020 року.

Раніше ми писали про те, як керівники технологічних гігантів відреагували на масові протести в США

Фото: Reuters