Google, Facebook, Microsoft і найбільші ЗМІ боротимуться з дезінформацією за допомогою «водяних знаків»

Напередодні виборів в США в 2020 році група великих медійних організацій оголосила про об’єднання зусиль для боротьби з фейковими новинами, повідомляє Engadget. Ініціатива «Надійні новини» (TNI) – це коаліція BBC, NYT, CBC, WSJ, AP і Washington Post, а також Google, Facebook і Microsoft, які взяли на себе зобов’язання працювати разом для боротьби з дезінформацією.

І в цьому році команда спробує використовувати нову технологію перевірки публікацій, що отримала назву Project Origin, для створення водяних знаків перевіреного контенту. Таким чином медіа спробують перешкодити шахраям і троллям видавати фальшиві новини за справжні.

«Торгових марок, стилів і інших традиційних показників довіри вже недостатньо для забезпечення легітимності контенту», – йдеться в заяві ВВС.

Project Origin буде прикріплювати «цифрові водяні знаки» до новин партнерів TNI, показуючи читачам, що новини написані перевіреними авторами.

Однак запущений Project Origin буде лише за місяць до початку передвиборної гонки в США – в жовтні. А це означає, що у шахраїв ще є час для введення користувачів в оману.

Фото: Reuters