Як Маск та Reddit допомогли мережі офлайнових магазинів GameStop

Минулого тижня Ілон Маск підштовхнув курс біткоїна — після того, як мільярдер поставив в описі свого акаунту в Twitter хештег криптовалюти, її котирування злетіли з $32 тисяч до $38 тисяч.

Маск регулярно пише щось про біткоїн у своєму Twitter ніби навмисно — щоб потім спостерігати за реакцію. Ще Ілон вирішив похвалити гру Cyberpunk 2077 після її реалізу, написавши, що Tesla Model S «може грати у Cyberpunk 2077» і назвавши естетику гри неймовірною. Після цього твіта котирування студії CDPR злетіли на 19% – це найбільший стрибок з 2015 року.

Ще одна історія пов’язана із американською мережею магазинів GameStop, де продають коробкові версії комп’ютерних ігор та товари для геймерів. Через локдауни в США прибуток офлайнових магазинів впав, що зробило їх привабливими для інвестиційних фондів, які займаються короткими продажами акцій або «шортами». Як це працює? Інвестор продає акції, чекає на падіння їхньої ціни на біржі, а потім купує акції назад та залишає собі різницю. Цей алгоритм можна повторювати скільки завгодно разів.

На початку 2020 року до ради директорів мережі GameStop потрапив бізнесмен Райан Коен, засновник популярного у США інтернет-зоомагазину Chewy. Через це вартість акцій GameStop зросла до 40 доларів за акцію. На цьому зростання не зупинилося.

Причиною «другої хвилі» зростання акцій GameStop стали учасники сабреддіту WallStreetBet, інвестори-аматори. 19 січня фінансове видання Citron Research назвало всіх, хто купує акції GameStop, фінансовими лузерами, через те, що ціна на акції скоро знову впаде. У відповідь на це учасники WallStreetBet почали масово скуповувати акції мережі магазинів.

Динаміка ціни акцій GameStop

На заклик на сабреддіті відгукнулися безліч людей, а потім і сам Ілон Маск, який опублікував посилання на сабреддіт WallStreetBet у своєму твіттері. «Шортери» не повірили у довготривалість зростання цін на акції і продовжили спекуляції, через що потім сумарно втратили 5 мільярдів доларів. На максимумі ціна акції GameStop достягла 380 доларів.

Історією з GameStop зацікавилися навіть у Білому домі. Деякі експерти вважають, що Комісія з цінних паперів та бірж ініціює перевірку.

А інвестори-аматори з WallStreetBet планують таким же чином врятувати мережу кінотеатрів AMC, яка через локдаун також може закритися.

Історію про GameStop, Reddit і Маска екранізують — кінокомпанія Metro-Goldwyn-Mayer вже викупила права на екранізацію книги письменника Бена Мезрича про ці події.

Мезрич написав декілька книг за реальними подіями, згодом їх екранізували. Це книга «Удар по казино», за якою зняли фільм «Двадцять одне», а по книзі «Мільярдери мимоволі» зняли «Соціальну мережу».

Письменник щойно почав роботу над своїм новим романом «Антисоціальна мережа». Продюсерами майбутньої екранізації стануть Аарон Райдер («Прибуття») та Майкл Де Лука («Соціальна мережа»).