Фото: як відбувалася посадка модуля Crew Dragon в океані

На минулих вихідних, 2 серпня, через два місяці після старту завершилася історична місія SpaceX Crew Dragon. Астронавти Боб Бенкен та Даг Хьорлі успішно приземлилися в Атлантиці о 14:48 за північноамериканським східним часом через 20 годин після вильоту з МКС. Так завершився перший орбітальний політ приватного космічного корабля і перший космічний політ з американським екіпажем після завершення у 2011 році програми Space Shuttle. До цього з приватних кораблів лише SpaceShipTwp від Virgin Galactic досяг космосу в грудні 2018 року, але це був суборбітальний політ.

І запуск, і посадка Crew Dragon в порівнянні з попередніми пілотованими місіями були високо автоматизовані. А астронавти Бенкен та Хьорлі встигли виконати на борту МКС численні експерименти.

Важливість польоту Crew Dragon дуже висока. Цей політ став останнім випробувальним, після отримання сертифікації NASA SpaceX почне виконувати регулярні місії для доставки астронавтів на МКС. Для NASA це теж важливий крок для можливості збільшити кількість рейсів, розвивати громадянські полеті в космос, та знизити витрати на їх здійснення.

В американських космічних перегонах SpaceX вдалося випередити конкурентів. Поки Virgin Galactic здійснила тільки суборбітальний політ, а Boeing ще не ввела в експлуатацію Starliner, SpaceX вже літає до МКС. У планах компанії — освоєння Марса за допомогою кораблів Starship, і успіх з орбітальної місією показує, що SpaceX — на правильному шляху.

Головний астронавт NASA Пет Форрестер (зліва) та астронавт NASA і начальник служби порятунку екіпажу Шейн Кімбро спостерігають за посадкою Crew Dragon

Спуск посадкового модуля на воду

Катери служби порятунку екіпажу та судна спостерігачів

Боб Бенкен (зліва) та Даг Хьорлі на борту посадкового модуля

Вони ж на борту рятувального катера

Підйом модуля на борт судна

Фото: NASA