Фото: п’ять роботів, які допомагають людству впоратися із пандемією

Роботи давно перестали бути машинами з наукової фантастики. Вже багато десятиліть вони допомагають людям у складних ситуаціях. Понад 30 років тому телекеровані роботи допомагали розчищати дах четвертого енергоблоку ЧАЕС від палаючих уламків. Є і роботи-сапери, роботи-підводники. Правда, від фантастичних роботів їх відрізняє відсутність штучного інтелекту.

Пандемія COVID-19 не залишила роботів в стороні, вони допомагають людям у різних справах — від дезінфекції лікарень та будинків до доставки продуктів ізольованим людям.

«Процес» публікує п’ятірку роботів, яких люди використовують для подолання наслідків коронакризи.

Роботи Boston Dynamics стежать за дотриманням соціального дистанціювання

Робопес Spot компанії Boston Dynamics використовується в сінгапурських парках для нагадування відвідувачам про важливість соціального дистанціювання. Робот оснащений декількома камерами і сенсорами, які він використовує для фіксування порушень та попередження людей за допомогою гучномовця.

Влада запевнила місцевих жителів, що пристрій жодним чином не займається збором особистих даних.

Роботи Starship Technologies доставляють людям продукти

У британському місті Мілтон-Кінс запущено парк шестиколісних роботів, що доставляють жителям їжу і невеликі партії товарів з супермаркетів.

Розвинена мережа велодоріжок міста робить його ідеальним місцем для мініатюрних роботів, розвиваючих максимальну швидкість 6 км/год.

Роботи UVD Robots дезінфікують лікарні

Роботи датської компанії UVD Robots використовуються для дезінфекції в китайських лікарнях. Їхнє потужне ультрафіолетове випромінювання руйнує ДНК та РНК будь-яких мікроорганізмів в радіусі дії.

Хоча цей метод є надзвичайно ефективним, його небезпечно використовувати, коли поруч знаходяться люди. Однак роботи здатні вивчати планування лікарень та визначати, коли в ній немає медперсоналу, щоб приступити до своєї роботи.

Роботи Zora Bots допомагають пацієнтам

Щоб допомогти Руанді у боротьбі з поширенням коронавірусу, ООН передала державі п’ять протиепідемічних роботів бельгійської компанії Zora Bots.

Роботи вимірюють температуру пацієнтів, виявляють людей, що не носять маски, і фіксують відхилення в тому, як пацієнти говорять або виглядають. Вони також використовуються для доставки ліків та інших предметів першої необхідності інфікованим.

Роботи OhmniLabs отримують дипломи замість студентів

В Японії роботи OhmeiLabs Newme замінили студентів, які перебувають на карантині та не змогли бути присутніми на церемонії вручення дипломів.

На місці «голови» роботів були обладнані планшети, за допомогою яких студенти приймали вітання від викладачів по відеоконференції Zoom.

Аналогічна церемонія з використанням роботів була проведена в університеті Нанкіна в Китаї.