Facebook звинувачують в недостатніх зусиллях по захисту користувачів від дискримінації

Facebook зробив недостатньо для захисту користувачів від дискримінації, брехні і підбурювання до насильства – такий вердикт незалежного аудиту цивільних прав, повідомляє Reuters.

Аудиторський висновок вказав Facebook на «серію шкідливих рішень, включаючи жахливий прецедент» – не модерувати пости президента Дональда Трампа в останні тижні.

Непривабливі для компанії результати опубліковані в той час, коли близько 900 рекламодавців, в тому числі такі гіганти, як Coca-Cola, приєдналися до бойкоту «Зупинити ненависть заради прибутку» (Stop Hate for Profit).

«В співтоваристві активістів цивільних прав стали розчарованими і розсердженими після багатьох років безрезультатних прохань до Facebook прикладати більше зусиль для просування рівності та боротьби з дискримінацією, а також забезпечення безпеки самовираження», – уклали аудитори.

Facebook почав аудит в 2018 році в якості відповіді на ряд критичних зауважень з таких питань, як конфіденційність даних, придушення виборців, підбурювання до насильства і відсутність прозорості в політичній рекламі. Аудит провела Лора Мерфі, колишній директор законодавчого офісу Американського союзу цивільних свобод.

У відповідь на опубліковані результати, CEO Facebook Шеріл Сендберг назвала аудит «дійсно важливим процесом для компанії».

Нагадаємо, Марк Цукерберг заявив, що Facebook не буде змінювати свої правила через бойкот рекламодавців

Фото: Reuters