Facebook заблокував мережу акаунтів з Палестини і Уганди, які маніпулювали політичною ситуацією

Facebook повідомив про видалення чергової партії підроблених аккаунтів, які намагалися маніпулювати платформою і впливати на вибори. Компанія опублікувала звіт про «скоординовану недостовірну діяльності», в якій були ідентифіковані дві мережі в Уганді і Палестині.

Мережа з Уганди використовувала підроблені облікові записи, щоб управляти сторінками, видаючи себе за одного громадського діяча в Уганді. За даними Facebook, мережа складалася з 220 облікових записів Facebook, 32 сторінки, 59 груп і 139 облікових записів Instagram, які зібрали 512 000 передплатників і витратили 5000 доларів на рекламу в Facebook.

Друга мережа діяла в Палестині і використовувала комбінацію фальшивих облікових записів і зламаних профілів для «управління сторінками, що видають себе за новинні агентства» та за «законні аналітичні центри та медіа-організації в Великобританії».

Мережа складалася з 206 облікових записів, 178 сторінок, трьох груп і 14 облікових записів Instagram. У неї було 60 500 передплатників, а на рекламу в Facebook і Instagram було витрачено 1100 доларів.

Нагадаємо, Facebook видалив 350-тисячну групу прихильників Трампа за заклики до насильства