Facebook вчить ботів поганій поведінці, щоб боротися зі справжніми порушниками правил

Facebook розробляє технологію на основі ШІ, яка повинна допомогти в боротьбі з домаганнями. Компанія створила тестове середовище Web-Enabled Simulation (WES), в якому армія ботів імітує аморальну людську поведінку, а інженери Facebook намагаються знайти проти цього кращі контрзаходи, повідомляє Engadget.

Як заявляє дослідник Facebook Марк Харман, WES має три ключові аспекти. По-перше, для навчання ботів використовується машинне навчання, що дозволяє їм імітувати реальне людське поводження в Facebook. По-друге, WES може автоматизувати взаємодію ботів в великих масштабах, від тисяч до мільйонів. Нарешті, WES працює на базі діючого виробничого коду Facebook, що дозволяє ботам взаємодіяти один з одним і з реальним контентом в соцмережі, не контактуючи при цьому з реальними користувачами.

У середовищі тестування боти намагаються купити і продати заборонені предмети, наприклад, зброю і наркотики. Бот також може використовувати Facebook як звичайна людина – знаходити і відвідувати сторінки. Розробники ж відстежують їх і не дають їм порушити заходи безпеки. Результатом таких симуляцій повинен стати набір поведінкових шаблонів і способів протидії порушникам правил спільноти Facebook.

Нагадаємо, Facebook перевірить алгоритми на своїх платформах щодо упередження і дискримінації

Фото: Reuters