Facebook готує антимонопольний позов проти Apple

Соцмережа звинувачує компанію в тому, що вона змушує розробників дотримуватися правила App Store, яким не зобов’язані підкорятися її власні додатки.

Facebook заявляє, що майбутні зміни Apple у відстеженні реклами дадуть компанії «несправедливу перевагу» при відображенні реклами в App Store і інших місцях. Хоча політика не буде застосовуватися до додатків самої Apple.

Можливий судовий процес піде за антимонопольним позовом, який Epic Games подала проти Apple в минулому році. Ігровий розробник домагався зміни ділової практики Apple, в тому числі скорочення продажів додатків і покупок усередині додатків. Facebook і кілька інших компаній приєдналися до Epic в критиці «несправедливою» політики Apple. Минулого місяця Facebook заявив, що надасть внутрішні документи на підтримку Epic.

Як і Epic, Facebook може зажадати Apple змінити правила App Store, а не відшкодовувати грошовий збиток. Facebook, як повідомляється, не міг запропонувати іншим компаніям приєднатися до позову, але немає ніяких гарантій, що він доведе справу до кінця і подасть в суд на Apple. У свою чергу, Apple відповідає, що у неї немає самої великої частки ринку смартфонів і що її правила App Store знижують ризик шкідливих програм і шахрайства.

Нагадаємо, Facebook видалив 350-тисячну групу прихильників Трампа за заклики до насильства