Джефф Безос йде з поста гендиректора Amazon

Джефф Безос залишає посаду гендиректора корпорації Amazon, але залишиться виконавчим головою ради директорів. Новим гендиректором компанії стане Енді Джассим, керуючий до теперішнього часу Amazon Web Services. Це підрозділ Amazon, що забезпечує хмарні сховища для уряду і великих корпорацій, таких як McDonald’s і Netflix. На її діяльність припадає більше половини прибутку материнської компанії.

Під час пандемії Amazon тільки зміцнила свої позиції, а її продажі вперше перетнули позначку в 100 млрд доларів. У серпні стан самого Безоса перевищило 200 млрд доларів, зробивши його першим людиною в історії з настільки великим доходом.

У той же час громадськість дізналася про невдоволення працівників Amazon, що поскаржилися на незадовільні умови праці під час пандемії. А політики різних держав почали висловлювати побоювання з приводу влади корпорації. У Конгресі США висловлювали побоювання, що такі монополісти вимагають більше регуляції.

Безос заснував Amazon в 1994 році спочатку як книжковий онлайн-магазин. Зараз Amazon продає найрізноманітніші товари від комп’ютерів до харчових продуктів, в корпорації працює понад мільйон осіб.