Жартівлива криптовалюта. Пояснюємо, що відбувається з Dogecoin

Наприкінці січня криптовалюта із жартівливою назвою Dogecoin (відсилання до мему doge) зросла майже на 470% та потрапила до топ-10 криптовалют за капіталізацією, посівши у рейтингу сьоме місце.

Тоді Dogecoin оновив історичний максимум, досягнувши $0,078. Помітним зростанням криптовалюта зобов’язана двом факторам — спільноті SatoshiStreetBets на Reddit (його учасники називають себе криптовалютним аналогом WallStreetBets) та, звісно ж, Ілону Маску. 180-тисячна спільнота кинулася скупляти криптовалюту, а спровоковане зростання було підкріплене черговим твітом Ілона Маска.

Маск твітив про Dogecoin ще у минулому році. Тоді бізнесмен за допомогою смішної картинки назвав неминучим перехід глобальної фінансової системи на Doge. А раніше Маск здобув перемогу у першоквітневому опитуванні, де користувачі повинні були проголосовату за кандидатуру CEO Dogecoin.

Після цього твіта ціна криптовалюти зросла з $0,003 до $0,0035.

4 лютого ціна Dogecoin знову злетіла, і знову – після твіта Маска. Вартість криптовалюти зросла майже на половину менш ніж за годину через ці твіти:

Через декілька днів голова Tesla та SpaceX купив Dogecoin для свого сина XÆA-12. «Придбав трохи Dogecoin для X, щоб він був малюком-холдером (в оригіналі – toddler hodler)», – написав Маск.

На тлі зростаючої популярності Dogecoin провідний розробник криптовалюти Росс Ніколл та його колеги вирішили відновити роботи над кодом Dogecoin.

«Люди думають, що Dodge — це жарт, але ми уважно ставимося до коду. Зліт ціни змусив нас звернути увагу. Ми плануємо підтримувати валюту у робочому стані», — зазначив Ніколл.

Що таке Dogecoin

Криптовалюта Dogecoin була запущена після жарту співробітника відділу продажів Adobe Systems, австралійця Джексона Палмера про те, що він інвестує у нову цифрову валюту. Палмер пожартував у Твіттері 27 листопада 2013 року через активне зростання числа криптовалют у той час. Один з фоловерів Палмера, студент Front Range Community College, тоді запропонував створити реальну нову цифрову валюту.

У результаті Палмер придбав домен Dogecoin.com, створив сайт та розмістив на головній монету зі своїм улюбленим мемом doge, додавши там заклик: «Якщо хочете зробити Dogecoin реальним, зв’яжіться зі мною».

Згодом з Палмером зв’язався американський програміст Біллі Маркус, який хотів створити криптовалюту, популярнішу за біткоіни.

Генезис-блок Dogecoin випустили 6 грудня 2013 року, а 8 грудня нову криптовалюту офіційно анонсували.

Обидва співзасновника виступали під псевдонімом «Сібетоші Накамото» (похідне від імені творця біткоіна Сатоши Накамото та породи собак сіба-іну), але у 2015 році Джексон Палмер покинув проект.