До сліпого чоловіка повернувся зір після пересадки синтетичної рогівки

Сліпий 78-річний чоловік знову отримав зір після пересадки нового типу імплантату рогівки. Імплант KPro, розроблений компанією CorNeat – перший в світі, який можна інтегрувати безпосередньо в стінку очей, щоб замінити пошкоджену або деформовану рогівку без донорської тканини. Відразу після операції пацієнт зміг розпізнати членів сім’ї і прочитати числа на очній карті.

Корона – це прозорий шар, який покриває і захищає передню частину ока. Він може перероджуватися або покриватися рубцями з різних причин, в тому числі з-за таких захворювань, як псевдофакічеська буллезна кератопатія і керотоконус.

Імплантати зі штучною рогівкою вже існують для пацієнтів з дегенерацією рогівки, але оскільки операції складні, вони зазвичай є останнім засобом, коли трансплантати або імплантати кільця рогівки не працюють. Навпаки, установка трансплантата CorNeat – відносно проста процедура, що вимагає мінімальної кількості швів і розрізів. Додатково до всього, він використовує біоміметичний матеріал, який «стимулює клітинну проліферацію, що веде до прогресивної інтеграції тканин», говориться в компанії CorNeat.