Dark mode. Як налаштувати темне оформлення Google та Facebook

Темна тема вже є практично у всіх основних додатках: це Instagram, Facebook, Messenger, Telegram, та банківські додатки, популярні в Україні. Нічні режими допомагають заощадити ресурс батареї, щадять зір – вони не настільки яскраві, і виглядають стильно на чорних телефонах. І, безумовно, темний інтерфейс менше відблискує на екрані ввечері та вночі,

Дослідники з Google виявили, що колір пікселів на дисплеї безпосередньо впливає на енергоспоживання, тому що чорні пікселі споживають менше енергії, ніж чорні. Це особливо актуально для пристроїв з AMOLED-екранами, де чорні пікселі фактично відключені. Тому заміна яскравого білого інтерфейсу Facebook або Instagram на темний дозволить значно довше працювати вашому смартфону з одного заряду.

У деяких додатках темна тема автоматично вмикається при виборі відповідного режиму, в інших це потрібно робити вручну. «Процес» розповідає, як налаштувати dark mode у додатках Google та Facebook.

Google

Темна тема на Android з’явилася в 10-й версії, реліз якої відбувся у вересні 2019 року. У додатках Google dark mode з’явилася пізніше — Google та Google Assistant обзавелися нею лише у середині травня. А темна тема для Chrome все ще в процесі розробки, хоча спробувати її вже можна — версія доступна у збірках Dev та Canary. Для цього потрібно переключити налаштування за адресою chrome://flags/#enable-android-dark-search або ввести в адресному рядку Chrome команду chrome://flags, через пошук знайти опцію Show darkened search pages on Android, увімкнути її та перезавантажити Chrome .

Є ще один спосіб увімкнути dark mode у Chrome для Android 10. До URL сторінки пошуку можна додати &cs=1. Але через те, що офіційного релізу темної теми ще не було, сторінка з результатами пошуку може виглядати дещо криво.

Facebook

Головна соцмережа зараз тестує новий дизайн для Android-користувачів. У ньому є опція dark mode, але поки вона доступна лише для групи тестерів, обраних з випадкових користувачів. За їхніми відгуками, темний режим здається незавершеним — він перемикається то на «нічну», то на «денну» тему навмання.

Побачити Facebook у темному інші користувачі можуть за допомогою Chrome. Для цього потрібно ввести в пошуковий рядок chrome://flags/#enable-force-dark, поставити прапорець Android web contents dark mode та Android Chrome UI dark mode і можна насолоджуватися оновленою темною темою.

У Facebook Messenger нічний режим вже доступний у повноцінному вигляді. Щоб переключитися на нього, потрібно зайти до свого профілю у месенджері та обрати опцію «Нічний режим». У месенджері WhatsApp, який також належить Facebook, темний режим зараз знаходиться у стадії бета-тестування. Очікується, що незабаром з’являться dark mode для Facebook на iOS.

Десктопна темна версія в Facebook доступна з початку травня. Для цього потрібно переключитися на нову версію, натиснувши стрілку меню зверху справа, а потім натиснути на неї ж в новій версії і вибрати «нічний режим».