Що таке Clubhouse. Розповідаємо про нову соцмережу

У лютому в інтернеті все частіше стали попадатися згадки про нову соцмережі – вона називається Clubhouse. І хоча Clubhouse створений ще в минулому році, заговорили про нього тільки зараз. Звичайно ж, через інтерв’ю з Ілоном Маском. Його бізнесмен дав клубу GOOD TIME.

«Процес» прояснює основні моменти про Clubhouse.

Історія

На iOS Clubhouse запустили в квітні 2020 року. У травні 2020 Clubhouse отримав 12 мільйонів доларів інвестицій від венчурної компанії Andreessen Horowitz. А в грудні 2020 року біля додатка було 600 тисяч користувачів.

Через відсутність цензури Clubhouse привернув увагу китайських користувачів, які змогли там обговорювати заборонені в КНР теми протестів у Гонконзі. Це тривало недовго – 8 лютого Clubhouse заблокували в Китаї.

У січні 2021 року в Clubhouse пообіцяли почати роботу над створенням версії для Android.

Реєстрація

У Clubhouse можна потрапити через інвайт (запрошення від іншого користувача) або через «віртуальну чергу», в якій можна довго стояти.

Після реєстрації користувач отримує два інвайти; чим більше активності у Clubhouse – тим більше інвайтів.

Структура

Нового користувача в Clubhouse зустрічає екран з обговореннями та запланованими чатами. Без алгоритмів не обходиться – вони проаналізують вашу телефонну книгу, спробують визначити інтереси та запропонувати вам відповідні кімнати-чати.

Чати в Clubhouse курируються модераторами. Важливо: вся комунікація у Clubhouse – голосова, тому без модерації тут не обійтися. Записувати розмови в додатку заборонено.

Переваги

Clubhouse можна використовувати і в якості чату для балаканини з друзями, але головна перевага програми в тому, що знаменитості тут – на відстані смартфона. Саме тому популярність соцмережі так виросла після чату з Ілоном Маском. Адже це не Twitter, де «зірка» навряд чи зверне на тебе увагу, а практично телефонна розмова.