Що відбувається із Clubhouse. Хронологія за останній місяць

Clubhouse однозначно можна назвати головною соцмережею 2021 року. Незважаючи на те, що йде тільки третій місяць 2021-го, і на те, що Clubhouse все ще офіційно доступний лише на iOS.

Версію Clubhouse для айфонів запустили ще у квітні 2020 року, в розпал першого локдауну в багатьох країнах світу. У травні компанія отримала 12 мільйонів доларів інвестицій, а до грудня число користувачів Clubhouse перевалило за півмільйона.

Згадуємо основні новини про Clubhouse за останній місяць.

Блокування в Китаї

Через відсутність цензури на платформі у лютому в Clubhouse перейшли китайські користувачі, щоб обговорювати заборонені в КНР теми гонконгських протестів. Але влада Китаю оперативно заблокувала Clubhouse на початку лютого.

Білл Гейтс і Clubhouse

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс наприкінці лютого взяв участь у своїй першій зустрічі в Clubhouse. Гейтс дав інтерв’ю журналісту Ендрю Россу Соркіну, і, з огляду на те, що додаток Clubhouse в даний час доступний тільки для iOS, одне з питань було, чи регулярно чи Гейтс використовує iPhone і віддає перевагу він iOS перед Android.

«Насправді я використовую телефон з Android», – сказав Гейтс. «Оскільки я хочу все відстежувати, я часто користуюся iPhone, але мій основний смартфон, – це Android».

Маск та Путін

У лютому глава Tesla і SpaceX Ілон Маск запросив президента РФ Володимира Путіна поспілкуватися з ним в новій соцмережі Clubhouse.

«Ви б хотіли приєднатися до мене для проведення розмови в Clubhouse?» – звернувся Маск до офіційного аккаунту Кремля в Twitter.

Також мільярдер вже російською мовою додав: «Було б великою честю поговорити з вами».

У відповідь прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков назвав пропозицію Маска цікавою, але нагадав, що президент не користується соцмережами.

Clubhouse для Android

Наприкінці лютого у Clubhouse найняли фахівців для створення версії сервісу для Android-пристроїв.

Про це стало відомо з твіттера розробниці Мопеви Огундіпе, яка повідомила 23 лютого про приєднання до команди сервісу. Раніше вона працювала над програмним забезпеченням для Instagram, освітньої платформи Khan Academy і блог-платформи Medium.

«Сьогодні мій перший день в Clubhouse. Якщо ви знаєте мене, ви, ймовірно, знаєте, що у мене є «думки» про додатки тільки для iOS, тому я дуже рада приєднатися до команди, щоб почати вечірку на Android», – написала Огундіпе.

Масове блокування нелегальних Android-користувачів

Модератори додатку аудіочатів Clubhouse на початку березня почали блокувати акаунти користувачів, що користуються неофіційними клієнтом для Android.

Його створив колишній розробник «ВКонтакте» Григорій Клюшніков. Про блокування заявив він сам в Twitter.

В даний час сервіс Clubhouse офіційно доступний тільки для смартфонів під управлінням iOS.

Григорій Клюшніков створив версію Clubhouse для Android і виклав її на GitHub в кінці лютого. За словами розробника, він написав додаток за один день.

Аудиторія в Україні

Станом на початок березня Clubhouse в Україні користуються вже 250 тисяч українців. Про це повідомляють дані аналітичної платформи Sensor Tower.

В середньому приріст нових користувачів в останні кілька тижнів становить близько 10 тисяч на добу.

В українському сегменті Clubhouse вже обігнав за кількістю установок на iOS Telegram, TikTok і Instagram.

У Sensor Tower повідомляють, що глобальна аудиторія Clubhouse становить вже 17 млн ​​користувачів по всьому світу.

Конкурент від Twitter

Twitter анонсував додаток Spaces – аналог сервісу аудіочатов Clubhouse, що набирає популярність. Його реліз заплановано на квітень 2021 року.

Twitter почав тестування сервісу в грудні 2020 року, в лютому в ньому взяли участь 1 тисяча осіб.

Заборона в Омані

Оман став другою країною після Китаю, де заборонили Clubhouse.Згідно із заявою місцевого органу регулювання телекомунікації, додаток Clubhouse було заборонено через «відсутність належного дозволу» від уряду.Представник Асоціації з прав людини в Омані і інші активісти назвали рішення влади посиленням цензури в країні.