Чому IBM відмовилася від розробки технології розпізнавання облич

Корпорація IBM заявила про вихід з бізнесу розпізнавання облич і закликала до «національного діалогу» про використання ШІ-технологій в правоохоронних органах. Настільки гучна заява від одного зі світових техногігантів закономірно стала приводом для дискусій, відзначає видання The Guardian.

На тлі невщухаючих протестів проти поліцейського свавілля та нерівності в США і по всьому світу, CEO IBM Арвінд Крішна відправив у Конгрес США публічний лист. Він пояснив рішення своєї компанії вийти з бізнесу і оголосив про намір «працювати з Конгресом в пошуках расової справедливості, зосередившись на трьох ключових областях: реформа поліції, відповідальне використання технологій, розширення навичок і освітніх можливостей».

«IBM рішуче виступає проти і не буде потурати використанню будь-яких технологій, включно з технологією розпізнавання облич, пропоновану іншими постачальниками, для масового спостереження, расового профілювання, порушень основних прав і свобод людини або будь-яких цілей, які не відповідають нашим цінностям і принципам довіри та прозорості, — заявив Крішна. — Ми вважаємо, що зараз саме час почати загальнонаціональний діалог про те, як використовувати технологію розпізнавання облич у правоохоронних органах та чи слід взагалі її використовувати».

Однак, залишаються сумніви в щирості позиції IBM. Компанія займає третє місце серед постачальників технологій розпізнавання облич і може продовжити продавати їх для інших цілей або зайнятися перепродажем аналогічних технологій інших постачальників.

Проте, IBM залишається єдиною великою корпорацією, що зробила такий рішучий крок. У вересні Microsoft заявила про відмову від своєї технології розпізнавання облич, використовуваної урядом.

У вересні президент Microsoft Бред Сміт заявив виданню The Guardian, що Microsoft добровільно відмовляється від розробки своєї власної технології розпізнавання осіб, щоб попередити стеження за людьми з боку влади, але не забороняє її повністю. Тоді глава Microsoft назвав цю технологію «оруеллівською», маючи на увазі знамениту антиутопію Джорджа Оруелла «1984».

Amazon, чий засновник Джефф Безос минулого тижня підтримав рух Black Lives Matter, неодноразово ігнорувала питання про використання поліцією власної технології такого типу в акціях протесту.

У 2018 році Amazon запатентувала технологію сполучення розпізнавання облич з розумними дверними дзвінками свого суббренда Ring. Відповідно до опису патенту, поліція могла використовувати її для зіставлення облич людей, що проходять повз дверного дзвінка, з базою даних «підозрілих» людей. Американський союз громадянських свобод розкритикував цю систему, заявивши, що Amazon «мріє про небезпечний майбутньому, зі своєю технологією в центрі масивної децентралізованої мережі відеоспостереження, яка в режимі реального часу розпізнає обличчя людей, використовуючи камери, встановлені в дверних дзвінках людей».

Незважаючи на всі суперечки, в Великобританії одіозна технологія продовжує завойовувати популярність в якості інструменту поліцейської діяльності, ігноруючи заперечення таких правозахисних організацій, як Liberty і Amnesty International, що звинувачують її в порушенні прав людини.

Незважаючи на всі суперечки, у Великій Британії неоднозначна технологія продовжує завойовувати популярність як інструмент поліцейської діяльності, ігноруючи заперечення таких правозахисних організацій, як Liberty та Amnesty Internationa. Вони звинувачують технологію у порушенні прав людини без причини, необхідної для запобігання злочинності.

У лютому столична поліція Лондона приступила до найбільшого судового розгляду, скануючи обличчя покупців в торговому центрі Стратфорд-центр на сході Лондоні. Система порівнювала обличчя покупців з контрольним списком з понад п’яти тисяч осіб, які розшукуються, в тому числі, за тяжкі тілесні ушкодження. Незважаючи на протести з боку контролюючих органів, судовий розгляд все ж почався.

За матеріалами The Guardian