Boeing планує до 2030 року перевести всі свої літаки на екологічне паливо

Авіавиробник Boeing пообіцяв зробити польоти на своїх літаках більш екологічними протягом наступного десятиліття. Авіаційний гігант оголосив про те, що до 2030 року його літаки літатимуть на 100-відсотковому екологічно чистому паливі. За словами корпорації, перехід на екологічно чисті види палива «найбезпечніше рішення щодо скорочення авіаційних викидів вуглецю в найближчі десятиліття». Це також необхідний крок для галузі, щоб досягти мети по скороченню викидів вуглецю до 2050 року.

Екологічне авіаційне паливо виробляється з рослинної олії, тваринних жирів, різних сільськогосподарських і лісових відходів, а також побутових відходів, що не підлягають вторинній переробці. У своїй заяві компанія зазначає, що в минулому вона успішно провела випробувальні польоти, в яких використовувалося 100% екологічно чисте паливо. Зокрема, FedEx 777 Freighter став першим літаком, який літав без звичайної паливної суміші ще в 2018 році в рамках програми Boeing ecoDemonstrator.

Однак на даний момент міжнародні правила наказують, що в літаках можна використовувати тільки суміш звичайних реактивних і екологічно чистих видів палива до 50/50.