Blue Origin випробувала космічну ракету New Shepard. Як це було

Авіакосмічна компанія Blue Origin глави Amazon Джеффа Безоса у черговий раз випробувала ракету New Shepard. Це вже 15-й суборбітальний запуск ракети, розробленої для пілотованих польотів. Як і раніше, цього разу на ній не було екіпажу. На репетиції пілотованого запуску роль екіпажу грали керівники Blue Origin.

Після підйому ракета New Shepard почала зниження до землі та увімкнула єдиний двигун BE-3. Він допоміг ракеті опуститися на посадковий майданчик за три кілометри від стартового. В цей час відокремлювана капсула ракети близько трьох хвилин провела у невагомості на межі космосу, згодом, за 10 хвилин після старту, приземлилася за допомогою трьох парашутів.

Як прокоментувала випробування директор зі стратегії пілотованих польотів Blue Origin Аріана Корнелл, це «прекрасний запуск та приземлення для капсули і носія».

Як стверджують в Blue Origin, 15-а місія New Shepard була перевірочною місією перед пілотованим польотом. Перед польотом команда, що складається з чотирьох топ-менеджерів Blue Origin, одягла скафандри та відрепетирувала передпольотні процедури на стартовому майданчику. Директори піднялися на стартову вежу, сіли в капсулу, закрили люк та вийшли на зв’язок із центром управління. За 15 хвилин до старту вони покинули стартовий комплекс.

Термін першого пілотованого запуску не називається. На прес-конференції представники Blue Origin лише повідомили, що це станеться «скоро».

Компанія Blue Origin була заснована у 2000 році. Спочатку старт комерційних польотів компанії був намічений на кінець 2020 року. Однак перший випробувальний політ ракети New Shepard відбувся лише у січні 2021 року. Тоді ж випробували і капсулу RSS First Step. Її вдосконалили, додавши шість крісел, апаратуру зв’язку з центром управління польотами, нові екрани, систему видалення вуглекислого газу, регуляцію температури та вологості.