Баканов запропонував продовжити заборону «Вконтакте», «Однокласники» та інших сервісів

Голова Служби безпеки України Іван Баканов запропонував Раді національної безпеки і оборони (РНБО) продовжити блокування російських сервісів і програмних продуктів, повідомляє прес-центр СБУ.

Його пропозиція включає не тільки продовження санкцій проти російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також і блокування сервісів і програмного забезпечення «Яндекс», «Мейл.ру», «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус».

«Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків і інформаційних вкидань з російських соцмереж, але і піклуємося про кібербезпеку для представників бізнесу, державних і освітніх установ. Адже будь-який російський поштовий сервіс або антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємося про безпеку країни в цілому», – заявив Баканов.

Крім того, Баканов пропонує створити і забезпечити функціонування єдиного реєстру програмного забезпечення, використання якого буде дозволено в державних інформаційно-телекомунікаційних системах.

Нагадаємо, у Facebook з’явиться копія з ботами для пошуку багів і вразливостей в коді

Фото: Reuters