Автоматизацію процесів фінмоніторингу в Україні відтермінували до літа

В НБУ відтермінували налаштування та автоматизацію процесів фінмоніторингу для банків та небанківських фінустанов на шість місяців. Тепер крайній термін — це 30 червня 2021 року.

Раніше крайнім терміном було 31 грудня 2020 року, повідомляє пресслужба Нацбанку.

«Графік було змінено з урахуванням потреби банків та небанківських фінустанов у додатковому часі для розроблення програмного забезпечення, у тому числі в зв’язку із запровадженими карантинними заходами. Так, на сьогодні значна кількість ІТ-компаній, які розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють у дистанційному режимі або в скороченому штаті через значний рівень захворювань», — йдеться у повідомленні НБУ.

Налаштувати систему автоматизації процесів з фінмоніторингу мають банки та платіжні системи, які здійснюють перекази коштів в режимі онлайн. Для решти небанківських фінустанов наявність системи автоматизації має рекомендаційний характер.

Зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку від 12 січня 2021 року № 2 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Постанова набирає чинності з 15 січня 2021 року.