Австралійські вчені досягли рекордної швидкості передачі даних

Група вчених з Австралії створила мікрочіп, який дозволив їм досягти рекордної швидкості передачі даних в 44,2 терабіта в секунду. Про це повідомляє науковий журнал Nature Communications.

Для розуміння того, наскільки це швидко, видання The Verge пояснює, що з такою швидкістю можна за одну секунду завантажити більше 50 дисків Blu-ray Ultra HD, об’ємом 100 Гб кожен.

Чіп micro-comb (мікро-гребінь), розроблений вченими, розміром всього 5 на 9 міліметрів і в змозі замінити 80 інфрачервоних лазерів, що використовуються в сучасній техніці для передачі інформації. Мікролазери всередині оптоволоконних з’єднань з його допомогою створюють мікрогребні, які взаємодіють з солітонними кристалами. Роботу пристрою протестували за допомогою чинного оптоволоконного кабелю, що з’єднує два університетських кампуси в Мельбурні.

Це означає, що інноваційна технологія не потребує створення нової інфраструктури. Втім, в комерційному використанні вона буде нескоро. Надшвидкісні мережі розробляються в першу чергу для потреб урядових структур і залишаються недоступними простим користувачам. Так мережею ESnet, швидкість якої сягає 400 Гбіт/сек, можуть користуватися лише організації на кшталт NASA.

Нагадаємо, китайські вчені випробували технологію квантової телепортації часу

Фото: Reuters