Астронавт NASA полетить на МКС на «Союзі», незважаючи на успіх місії зі SpaceX

NASA заплатить $90 млн «Роскосмосу» за доставку свого астронавта на МКС на кораблі «Союз», повідомляє Forbes.

Незважаючи на успіх спільної зі SpaceX місії Crew Dragon Demo-2, NASA не припиняє партнерство з «Роскосмосом». Принаймні, поки що. Американське космічне агентство оголосило про те, що астронавт Кетлін Рубінс відправиться на 6-місячну місію на МКС як бортінженер на російському кораблі «Союз».

Виліт Рубінс запланований на 14 жовтня 2020 року, як член екіпажу Expedition 63/64 на кораблі «Союз МС-17» з космодрому Байокнур. Разом з нею на МКС полетять також і російські астронавти Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Сверчков.

Місце для Рубінс в російському кораблі буде коштувати NASA в $90 млн. Для порівняння місце на кораблі Crew Dragon коштує $55 млн.

«Цей варіант контракту передбачає сплату 90 мільйонів доларів за одне місце в складі екіпажу місії восени 2020 року включно з тренуванням і підготовкою до запуску, операціями в польоті і під час приземлення, а також включаючи порятунок екіпажу протягом тривалої місії і доставку невеликого вантажу на станцію і з неї», – пояснила прес-секретар NASA Стефані Шерхолц.

Нагадаємо, у США вдало запустили Crew Dragon з двома астронавтами. Маск говорить про Місяць

Фото: NASA