Spotify vs Google Play Music. Що ми втратили та придбали у 2020-му

У 2020 році, крім усього іншого, наші смартфони та комп’ютери полишили кілька сервісів, а замість них з’явилися нові (для українського споживача). Редакція «Процеса» згадує про втрати та надбання минулого року у сфері додатків і програм.

Google Play Music

Сервіс для прослуховування музики від Google був запущений у 2011 році та припинив роботу в 2020-му. Це пов’язано з рішенням Google розвивати альтернативний додаток, YouTube Music. Google Play Music працював до осені, а з літа там з’явилися попередження про припинення роботи та пропозиції перенести бібліотеку в YouTube Music.

Google Cloud Print (Віртуальний принтер)

У новому році перестав працювати додаток Google Cloud Print, або «Віртуальний принтер». Він був запущений в 2010 році для друку на комп’ютерах, що працюють з Chrome OS. Google Cloud Print перестав бути актуальним ще в 2017 році, коли компанія Google зробила можливим нативний друк в Android.

Adobe Flash Player

31 грудня 2020 року припинилася підтримка Adobe Flash Player, який став в цілому непотрібним. Сайти та додатки, які працювали на ньому, вже перейшли на HTML 5. З 12 січня 2021 року Adobe почала блокувати весь контент, створений на Flash Player, остаточно поховавши сервіс.

Periscope

Популярний до Instagram сервіс трансляцій Periscope від Twitter припинить роботу 31 березня цього року. Створення акаунтів там заблоковано ще з 15 грудня 2020-го.

Periscope не зникне повністю — після закриття в березні на сайті залишаться архіви з трансляціями, які можна буде прив’язати до аккаунту в соцмережі. В майбутньому частина можливостей Periscope перейдуть в Twitter Live.

Замість них

YouTube Music

Додаток для прослуховування музики та перегляду кліпів вийшов ще у 2015 році разом з сервісом YouTube Red. У травні 2018 року YouTube Music оновився у вигляді, заточеному під прослуховування музики.

В Україні YouTube Music став доступний в 2018 році, тоді ціна на підписку була на 20 гривень дорожче, ніж у Google Play Music, що не додавало сервісу популярності. З тих пір ціна не змінилася і становить близько 80 гривень.

Spotify

Ще одна альтернатива Google Play Music — сервіс Spotify, що зайшов в Україну в 2020 році після першого локдауна. Раніше українці, які користуються Instagram, могли відчути себе ущемленими — трансляція музики з Spotify до сторі була заблокована в нашій країні. Тепер українцям все це доступно, в тому числі й алгоритми Spotify, що підбирають музику за перевагами слухача.