Apple і Google заборонили відслідковувати геолокацію за допомогою їх технології протидії коронавірусу

Apple і Google пообіцяли заборонити відстеження геолокації смартфонів в додатках, які використають їх технологію, що попереджає власників телефонів про контакт з людьми, інфікованими COVID-19. Про це повідомляє Reuters.

Apple і Google, на чиїх операційних системах працюють 99% смартфонів, з початку квітня спільно розробляють систему для боротьби з поширенням коронавірусу. Планується, що використовувати їх технологію зможуть тільки державні органи охорони здоров’я.

Також партнери вирішили, що розробники, які будуть створювати додатки на їх API не отримають дозвіл на доступ до геолокації пристроїв користувачів. Обидві компанії заявили, що першочерговим завданням було забезпечення конфіденційності і заборони збору даних про громадян урядом. Система використовує Bluetooth смартфонів для виявлення і аналізу статусу їх власників, і не використовує і не зберігає дані про місцезнаходження GPS.

У той же час Reuters зазначають, що розробники інших додатків, пов’язаних з коронавірусом, повідомили їм, що прив’язка хворих до їх геолокації вкрай важлива – вона дозволяє стежити за поширенням коронавірусу і виявляти вогнища епідемії.

Рішення Apple і Google заборонити збір даних GPS за допомогою їх технології змусить державні органи, які бажають стежити за пересуванням громадян, шукати інші варіанти доступу до їх розташування.

Нагадаємо, Google і Apple розробляють додаток, що відстежує поширення коронавірусу

Фото: Reuters