Alphabet закрила проект Loon по забезпеченню інтернету за допомогою повітряних куль

Alphabet закриває підрозділ по розробці доступу в Інтернет з літаючих повітряних куль під назвою Loon.

«Шлях до комерційної життєздатності виявився набагато довшим і ризикованішим, ніж очікувалося. У найближчі місяці ми почнемо згортати операції, і це більше не буде проектом в Alphabet», – написав у блозі Астро Теллер, керівник лабораторії X.

Alphabet, материнська компанія Google, запустила проект Loon в червні 2013 року. У 2018 році Loon запустив свій перший комерційний інтернет-сервіс в Кенії, що складається з близько 35 повітряних куль, що покривають площу близько 50 тисяч квадратних кілометрів. Loon також надав інтернет-послуги в районах, постраждалих від стихійних лих, запустивши повітряні кулі в Пуерто-Ріко після урагану Марія в 2017 році і в Перу після землетрусу в 2019 році.

Теллер говорить, що Loon працює над переводом співробітників на інші посади в X, Google і Alphabet. «Невелика група команди Loon залишиться, щоб забезпечити безперебійну і безпечну роботу Loon, в тому числі згорнути пілотну службу Loon в Кенії», – сказав Теллер. Служба Loon в Кенії буде працювати до березня.

Щоб підтримати користувачів в Кенії, які можуть постраждати через втрату служби Loon, компанія обіцяє виділити 10 мільйонів доларів на підтримку некомерційних організацій і підприємств в Кенії, що займаються інтернетом, підприємництвом і освітою.

Нагадаємо, Alphabet запустить в стратосферу повітряні кулі, щоб забезпечити Кенію інтернетом