7 додатків для підвищення безпеки та приватності вашого смартфона

Android та iOS стають все більш безпечними з кожним оновленням, але допомога у вигляді сторонніх додатків їм не завадить. У кожної платформи є свої особливості — Apple приділяє велику увагу контролю безпеки смартфона, а Android дозволяє стороннім додаткам втручатися в роботу ОС. До того ж, користування мережами VPN робить смартфон більш вразливим перед погрозами.

«Процес» публікує добірку додатків безпеки, які допоможуть захистити смартфон та всі дані на ньому.

Access Dots

a screenshot of access dots

В iOS 14 для iPhone з’явиться нова функція, що показуватиме попередження, якщо додаток спробує скористатися камерою або мікрофоном смартфона, за аналогією з індикатором камери в ноутбуках. Access Dots швидко та легко забезпечить такою ж функцією смартфони на Android.

У додатку немає нічого особливого, але він дуже корисний: ви побачите індикатор у рядку стану, якщо додаток таємно увімкнув камеру або мікрофон.

Тільки для Android (безкоштовна та преміальна версії).

Jumbo

screenshot of jumbo page

Налаштування конфіденційності соцмереж постійно змінюються. Додаток Jumbo допоможе впоратися з цим, і зробити так, щоб ви не поділилися у соцмережах чимось зайвим. Також він допоможе заблокувати ваші акаунти, коли вони не будуть вам більше потрібні.

Додаток підключається безпосередньо до ваших акаунтів та пропонують безліч корисних послуг: автоматичне видалення старих твітів, заборона Google на збір інформації про вас, обмеження персоналізації реклами на Facebook та багато іншого.

Версії для Android та iOS (безкоштовна та преміальна версії).

GlassWire

screenshot of glasswire

GlassWire стежить за тим, як додатки використовують ваші дані, та показує вам, які з них використовують найбільше даних. Є можливість налаштувати повідомлення, що з’являються, коли додаток починає взаємодіяти з інтернетом.

У GlassWire також є вбудований брандмауер.

Тільки для Android (безкоштовна та преміальна версії).

Norton App Lock

screenshot of norton app lock page

Додатки для блокування за допомогою пароля дають ще один рівень безпеки крім основного екрану блокування смартфона. Це зручно в разі, якщо ви даєте комусь свій телефон, і не хочете, щоб та людина мала доступ до ваших особистих даних.

Norton App Lock підтримує PIN-коди, паролі та графічні паролі для розблокування додатків.

Безкоштовна версія для Android.

Fing

screenshot of fing page

А що, якщо сусіди зламали вашу мережу Wi-Fi? Fing допоможе дізнатися, які пристрої підключені до вашої мережі у даний момент, що корисно для забезпечення безпеки вашого домашнього Wi-Fi.

У нього є й інші вміння: Fing перевірить швидкість з’єднання, спробує знайти приховані камери в номері готелю, попередить про збої в підключенні та повідомить про нові підключені до мережі пристрої.

Версії для Android та iOS (безкоштовна та преміальна версії).

Alfred Home Security Camera

screenshot of Alfred home security camera page

Ця програма дозволяє зробити зі старого смартфона або планшета камеру відеоспостереження. Хочете стежити за заднім двором або за сплячою дитиною? Чи знаєте ви, що за допомогою відповідного додатка ви можете перетворити старий телефон або планшет на камеру спостереження? Alfred Home Security Camera дозволяє легко налаштувати це.

У цьому випадку знадобиться більше одного пристрою — один для запису відео, а інший — для перегляду. Додаток також працює як датчик руху, сирена та дає двосторонній аудіозв’язок.

Версії для Android та iOS (безкоштовна та преміальна версії).

Bouncer

Screenshot of Bouncer screen page

Іноді складно встежити за всіма дозволами, що їх має додаток. І нескладно дати йому занадто багато контролю за вашим смартфоном. Bouncer дозволяє контролювати цей процес — наприклад, давати додаткам тимчасові дозволи. Так, Facebook можна дати доступ до геолокації тільки під час додавання геомітки до посту.

Bouncer веде журнал дій зі збереженням дозволів додатків.

Безкоштовна версія для Android.

За матеріалами Wired