2030-й починається у 2020-му. Кріс Скіннер про цифровий світ

«Процес» публікує скорочений переклад блога британського економіста Кріса Скіннера про те, як світ різко став цифровим.

У першому кварталі 2020 року роздрібні продажі Amazon зросли на 26%, аудиторія Zoom зросла з 10 мільйонів до 300 мільйонів за чотири місяці, а попит на хмарний сервіс Microsoft Azure підскочив на 775% за місяць карантину.

Неймовірно.

Світ став цифровим всього за кілька тижнів. Тепер ми використовуємо технології для роботи з дому, різних справ, в тому числі доставки їжі. Неймовірно те, що тенденція до цього розвивалася роками. Я писав про це ще в 2006-2008 роках.

Раніше ніхто не вірив, що відеозв’язок почне розвиватися, але за останні два місяці всі перейшли на відеочати. Чому? Коли ми втратили «фізичні чати», ми перейшли до відеочату. Адже світ телефонних голосів нікому не подобається.

Чесно, хтось вважає, що все це припиниться після пандемії? Забудьте. Коли карантин зникне, в доступному для огляду майбутньому ми продовжимо робити багато речей з дому. Хто хоче бути замкненим в офісі весь день з двогодинної поїздкою у переповненому транспорті? Хто хоче добиратися на конференцію в інше місто на літаку, повному мікробів?

Я вважаю, що протягом наступних року-двох ми продовжимо зв’язуватися по відео, і це докорінно змінить наші звички.

Ще один фундаментальний зсув у поведінці через пандемію — це додатки. Звичайно, ми з вами все знаємо про додатки і часто з ними маємо справу. Але пандемія зробила їх ще більш потрібними.

Згідно з даними, зібраними фінтех-компанією Nucoro, в період з 14 березня по 14 квітня 200 000 людей завантажували додаток свого банку щодня. В цілому шість мільйонів осіб — або 12% дорослого населення Великобританії — перейшли на цифровий банкінг в останні тижні.

Іншими словами, ми бачимо, як світ конвертується у цифрову форму всього за пару місяців. Цифрова доставка, цифрові послуги, цифровий доступ, цифрові розваги, цифровий шопінг, цифровий банкінг, цифрове все.

Дивовижно.

Виникає питання: чи готові до цифровізації компанії, які буди аналоговими до пандемії? Очевидно, ні.

Є дуже багато компаній, які не були готові до діджіталу. [Британська мережа канцелярських магазинів] WHSmith — відмінний приклад. У той час як у Amazon спостерігається 26-відсоткове зростання роздрібних продажів в інтернеті, у WHSmith відбулося 85-процентне зниження продажів у магазинах. Ніхто не виходив. Ніхто не заходив до магазину.

Залишайся вдома, будь цифровим.